wtorek, 1 października 2013

O kupowaniu i jakości słów kilka

*
...nie wiem czy potrzebny jest komentarz do tego zdjęcia. Na pewno wielu Kupujących znalazło się już w sytuacji kiedy kupuje się jeden produkt pięknie zaprezentowany na obrazku a w kopercie przychodzi coś zupełnie innego - Rozczarowanie.
Jak się ustrzec przed kiepską jakością?
Niech nie zaślepi nas cena, bo chociaż sami wiemy, że najtaniej kupuje się najgorszą jakość, to nie możemy oprzeć się cenie niższej choćby o 10 groszy. Prawdą jest, że nikt nie będzie dopłacał do swojego biznesu, więc np. srebrne bigle za 1zł/para nie istnieją. Wystarczy sprawdzić cenę srebra i policzyć.
Oprócz kuszących okazjonalnych cen wabią nas ładne zdjęcia, ale niestety nie zawsze kryją się za nimi równie ładne produkty...


Nie miejmy złudzeń - za 1zł kupujemy koraliki po lewej. 
Gęsto ułożona drobna cyrkonia = koralik idealny... a zamiast ideału otrzymamy produkt, który wart jest zapłaconą złotówkę.


Oba zdjęcia można znaleźć na allegro, ale tylko jedno z tych zdjęć wykonał polski sprzedawca i koraliki tylko z tego zdjęcia możemy kupić za 1zł. Zdjecie idealne jest dostarczone przez zagranicznego producenta... i właściwie też trudno powiedzieć, czy za zdjęciem kryje się dobry produkt...
Warto sprawdzić czy zdjęcie użyte przez Sprzedawcę jest zdjęciem przez niego wykonanym, czy nie wyskakuje w wynikach google albo u innych Sprzedawców tego produktu.
Nie przymykajmy oka na takie małe kłamstewka, nie narzekajmy na tanią chińszczyznę, którą sami kupiliśmy bo... było tanio.
Bransoletki shamballa opisywane są jako celebrity style a oferowanych produktów nie kupiłaby nawet wschodząca gwiazdka disco polo (nie obrażam, chodzi mi o zasięg).
Tworząc swoje małe dzieła sztuki, nie sprowadzajmy ich do poziomu masowej produkcji taniochy.

Zapraszam do wyrażania keatywnej krytyki, uwag i spostrzeżeń pod postem.


*Zdjęcie znalezione w sieci, podpisy i edycja własne, zabrania się kopiowania.

Brak komentarzy: